Pakiet do pacjenta Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie

Każdego dnia na tak zwanym oddziale covidowym Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie przebywa kilkudziesięciu pacjentów, którzy poddawani są leczeniu na COVID-19.

Często trafiają oni na oddział w stanie poważnego zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W takich sytuacjach trudno zadbać o zabranie ze sobą rzeczy, które będą niezbędne podczas dłuższego pobytu w szpitalu.


Artykuły pierwszej potrzeby może dostarczyć do szpitala rodzina, ale zdarza się, że na oddział przyjmowane są osoby samotne lub znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.

Z myślą o tych osobach Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie oraz Dzienny Dom Senior + w Dzierżoniowie organizują akcję pod hasłem „Pakiet dla pacjenta Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie”.

Akcja polega na zbiórce najpotrzebniejszych artykułów, takich jak: woda (w butelkach 0,5l), mydło (w kostkach lub w płynie), płyn do golenia i maszynki, pasta do zębów i szczoteczka, podpaski, chusteczki higieniczne (zwykłe i wilgotne) oraz ręczniki (materiałowe).

Do udziału w akcji zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu. Żeby pomóc wystarczy kupić chociaż jeden z wymienionych wyżej produktów i dostarczyć go do Dziennego Domu Senior + (Dzierżoniów, ul. Świdnicka 35).

Wszystkie przekazywane przez mieszkańców artykuły pierwszej potrzeby będą przekazywane pacjentom Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie.
Akcja potrwa do odwołania.

Szczegółowych informacji w tej sprawie udziela Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie (Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki, tel. 74 882 52 30, e-mail: promocja@pow.dzierzoniow.pl) oraz Dzienny Dom Senior +, tel. 74 831 13 20, e-mail: dyrektor@ddps.pl.