Senioralia 2023

Senioralia 2023

Tradycyjnym polonezem rozpoczęły się Dzierżoniowskie Senioralia 2023. Przed seniorami jeszcze moc jesiennych wydarzeń: potańcówki, karaoke, koncerty, wykłady i zwiedzanie. Na większość wydarzeń wstęp jest bezpłatny.

W tym roku wyjątkowo inauguracja Senioraliów zaplanowana byłą w ogrodzie Centrum  Seniora Dzierżoniów. Po oficjalnym polonezie mieszkańcy miasta 60+ bawili się przy muzyce, tanecznie rozpoczynając jesienny czas.

Seria wykładów i spotkań edukacyjnych dla seniorów rozpocznie się 29 września o godz. 11.30 od prelekcji nt. „Szczęśliwe życie” w Środowiskowym Domu Samopomocy (ul. Nowowiejska 88). Wstęp wolny

W tym samym miejscu seniorzy spotkają się 20 października o godz. 11.00 na prelekcji w temacie „Aloes dobry na wszystko”. Wykłady w Centrum Seniora (ul. Świdnicka 35) zaplanowano na 4 października o godz. 11.00 (temat: Aparaty słuchowe) oraz 27 października o godz. 12.00 (temat: Depresja).

Rozśpiewane spotkania zaplanowano 6 października  w Ogrodzie Centrum Seniora w Dzierżoniowie, gdzie wystąpią Chór Canon, Zespół Dzierżoniowskie Wrzosy, Zespół Katarynki, Zespół Brailton. Natomiast 9 października w ŚDŚ przy Nowowiejskiej zaplanowano karaoke dla seniorów (wstęp wolny).
Jesienią seniorzy będą też zwiedzać. W planach są wycieczki „po sąsiedzku”:

  • 2 października o godz. 12.00 –  do schronu przeciwlotniczego, zbiórka u zbiegu ulicy Piastowskiej i Daszyńskiego, wstęp wolny
  • 12 października o godz. 12.00 – zwiedzanie Kościoła Św. Jerzego w Dzierżoniowie, zbiórka pod kościołem, wstęp wolny
  • 17 października o godz. 12.00 – wejście na Wieżę Ratusza w Dzierżoniowie, zbiórka w Rynku, wstęp wolny
  • 18 października o godz. 12.00 – zwiedzanie Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa, zbiórka pod muzeum, wstęp wolny
  • 30 października godz. 12.00 – zwiedzanie Synagogi Rutika w Dzierżoniowie, zbiórka pod synagogą, wstęp 5 zł.

Na wydarzenia w ramach Dzierżoniowskich Senioraliów zapraszają burmistrz Dariusz Kucharski, Dzierżoniowska Rada Seniorów oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, którzy są współorganizatorami. Zadanie współfinansowane jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach realizacji zadania pn.: “Tam gdzie muzyka i zabawa – Dzierżoniowskie Senioralia”.