STOP!Depresji

STOP!Depresji

Akcja, którą koordynuje Środowiskowy Dom Samopomocy.

Dzienny Dom Senior + wspiera akcję, w dowód czego seniorzy przygotowali stokrotki, które zostaną rozdane pracownikom Dziennego Domu Senior + oraz seniorom we wtorek 23 lutego.

Światowy Dzień Walki z Depresją przypada 23 lutego. Środowiskowy Dom Samopomocy w Dzierżoniowie kolejny raz zachęca mieszkańców, przedstawicieli firm i instytucji do aktywnego udziału w kampanii „STOP!Depresji”.

Wystarczy odebrać z ŚDS papierową stokrotkę i 23 lutego przypiąć ją do odzieży w widocznym miejscu, by okazać solidarność z osobami borykającymi się z depresją. Jej celem jest zwiększenie świadomości na temat depresji, oraz uświadomienie, że to wymagająca leczenia choroba Kampania ma także pomóc osobom chorym i ich rodzinom w pokonywaniu trudności oraz zachęcać do korzystania z pomocy lekarzy, terapeutów i grup wsparcia.

W każdy drugi czwartek miesiąca w Środowiskowym Domu Samopomocy odbywają się spotkania (godz. 15.00-17.00 przy ul. Nowowiejska 88, tel. 74/830 39 97) grupy wsparcia dla rodzin, opiekunów i przyjaciół osób zaburzonych psychicznie oraz niepełnosprawnych intelektualnie:- wsparcie w pokonywaniu trudności;- wymiana doświadczeń na temat radzenia sobie z chorobą bliskiej osoby;- odrzucanie izolacji społecznej;- umiejętność życia z osobą chorą;- promocja zdrowia, rozpoznawanie symptomów choroby;- stwarzanie nowych perspektyw;- dodawanie odwagi;- wymiana informacji o instytucjach powołanych do pomocy ludziom z zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawnymi intelektualnie.#SrodowiskowyDomSamopomocy, #stopdepresji.