Złota rączka

Złota rączka

Drobne naprawy lub usterki, z którymi sami sobie nie jesteśmy sobie poradzić, potrafią być bardzo uciążliwe. W Dzierżonowie jest na to rozwiązanie. Sprawdzone. Od tego roku miejski program „Złota Rączka” prowadzony będzie przez Dzierżoniowskie Centrum Seniora.

Program skierowany jest do seniorów, szczególnie do osób samotnych, chorych i mieszkańców z niepełnosprawnościami, dla których czasem drobna i prosta naprawa może być dużym wyzwaniem.

Po raz pierwszy „złota rączka” ruszyła w miasto w 2019 roku, w pewnym momencie, ze względu na ograniczenia covidove został on wstrzymany, później prowadzony był przez Polski Związek Emerytów i Rencistów. Dziś za jego skuteczne działanie i koordynację odpowiada Centrum Seniora.

Ta pomoc polega na świadczeniu drobnych usług naprawczych i technicznych w mieszkaniu, ale  pamiętajmy, że chodzi tutaj o wszelkie usterki, które nie wymagają takiej natychmiastowej interwencji. Po zgłoszeniu do nas takiej potrzeby w ciągu najdalej 48 godzin kontaktujemy się z mieszkańcem, a fachowiec po wstępnych oględzinach ustala konkretny termin, sposób naprawy i jeśli to konieczne zakup odpowiednich materiałów – mówi Anna Polowczyk, dyrektor Dzierżoniowskiego Centrum Seniora.

Oczywiście koszt zakupu materiałów czy potrzebnych części zamiennych pokrywa mieszkaniec. Ale uwaga – tak jest jeśli koszt materiałów przekracza 30 zł. Do tej kwoty zakup potrzebnych materiałów i części finansowany jest przez miasto. Z pomocy „złotej rączki”. Można korzystać wielokrotnie, ale nie częściej niż raz w miesiącu.

Proszę pamiętać, bo to bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa, że „złota rączka” nigdy nie pobiera opłat i nie żąda pieniędzy. Od tego warunku nie ma wyjątków. W razie jakichkolwiek wątpliwości bardzo prosimy o kontakt z nami. Potrzebę wizyty „złotej rączki” można zgłaszać od wtorku do piątku, od godziny 11.00 do 14.00 telefonicznie, pod numer 797 743 250 – zachęca Anna Polowczyk.   

Przykładowe rodzaje usług:
drobne czynności naprawcze i montażowe
naprawa klamek/zamków w drzwiach i oknach, klamek w oknach,- regulacja drzwi i okien
regulacja drzwi i okien
wymiana/naprawa kranów w kuchni i łazience
udrażnianie zatkanych odpływów i syfonów
naprawa spłuczki
podłączenie pralki/zmywarki
wymiana żarówki
naprawa/wymiana gniazdka elektrycznego
montaż żyrandola
przymocowanie luster, obrazów, karniszy, uchwytów, półek
naprawa listew przypodłogowych